Ukupno: 191194

Gospa od Otoka, Gradska knjižnica Marka Marulića; izvanučionička nastava
Autor: Administrator , 16. 5. 2017.

OBAVIJEST O PLANIRANJU IZVANUČIONIČKE NASTAVE S UČENICIMA 8. RAZREDA

Poštovani roditelji i dragi učenici!

U četvrtak 18. svibnja bit će održana Izvanučionička nastava za učenike 8. razreda naše Škole.

Nastava je planirana kurikulom Škole za 2016./2017. godinu te Godišnjim i Izvedbenim planom i programom iz katoličkoga vjeronauka. Naziv nastavne aktivnosti je "Upoznavanje starokršćanskoga lokaliteta – Salona i marijanskoga prasvetišta Gospe od Otoka – Upoznavanje građe Gradske knjižnice Marko Marulić s naglaskom na djela za mlade", a uključivat će integrirano predmete iz katoličkoga vjeronauka, zatim glazbene kulture i sata razrednika. Organizatori nastavne aktivnosti su učitelj katoličkoga vjeronauka voditelj Jadran Bašić, prof. i učiteljica glazbene kulture Vesna Vladislavić, prof.

Učenici će kroz planirane aktivnosti posjetiti Gradsku knjižnicu Marko Marulić, Arheološki muzej u Splitu, starokršćanski lokalitet u Saloni i marijansko prasvetište Gospe od Otoka u Solinu.

U "Privitku" se nalazi detaljan plan i program Izvanučioničke integrirane nastave s troškovima.

Ovakav oblik nastave obvezan je za učenike i bit će evidentiran u dokumentaciji Škole kao nastavni radni dan.

Zahvaljujem na suradnji!

Jadran Bašić,

učitelj katoličkoga vjeronauka

KATOLIČKI VJERONAUK – GLAZBENA KULTURA – ŠKOLSKA KNJIŽNICA – SAT RAZREDNIKA

IZVANUČIONIČKA INTEGRIRANA NASTAVA

Upoznavanje starokršćanskih lokaliteta – Marijansko prasvetište Gospe od Otoka

NAMJENA

• osmi razred: 18 učenika

NOSITELJI

• Jadran Bašić, prof., vjeroučitelj (učitelj voditelj)
  • Sudionici:
    • Vesna Vladislavić, prof., učitelj glazbene kulture (učitelj pratitelj)
    • Sanja Nejašmić, prof., školska knjižničarka
  • vjeroučenici i učenici
  • roditelji

NAČIN REALIZACIJE

DETALJNI PLAN I PROGRAM

07.00 Polazak s autobusne stanice Postira (organiziranim prijevozom tvrtke "Valiž")

07.20 Kupnja karata za trajekt u agenciji "Jadrolinija"

07.45 Polazak iz Supetra za Split

08.45 Polazak prema Gradskoj knjižnici Marko Marulić (Ulica slobode 2)

09.10 Gradska knjižnica "Marko Marulić" (stručno vođenje s naglaskom na pretraživanje djela za mlade)

10.00 Zaustavljanje kod samostana sv. Klare (Klarina 1) / upoznavanje s poviješću klarisa u splitskom samostanu i klauzurnim načinom redovničkoga života

10.10 Odlazak prema Arheološkom muzeju Split

10.30 Obilazak Arheološkoga muzeja Split (ul. Zrinjsko-frankopanska 25)

11.20 Marenda i odmor učenika (Pizzerija "Galija", Tončićeva ul. 12)

12.30 Odlazak za Salonu / u tijeku putovanja osnovno upoznavanje učenika s poviješću grada Splita i kršćanstva na ovim prostorima

13.00 Dolazak u Salonu

13.15 Obilazak starokršćanskih lokaliteta u Saloni (stručno vođenje: Ema Višić Ljubić, viša kustosica arheološkoga muzeja)

15.30 Odlazak za Split

15.50 Dolazak u Split

15.50 Kratka šetnja gradom / odmor i osvježenje /

16.15 Okupljanje u trajektnoj luci

16.30 Polazak iz Splita za Supetar

17.25 Dolazak u Supetar

17.30 Polazak iz Supetra za Postira

17.45 Dolazak u Postira

Z A V R Š E T A K  P R O G R A M A

DEFINIRANI VREMENIK

• 18. svibnja 2017. (četvrtak)

TROŠKOVNIK

• organizirani prijevoz autobusom tvrtke "Valiž": Postira – Supetar – Postira: 22,00 kn / izračun na ukupan broj od 18 učenika (dogovorena cijena je 400,00 kn, pa se u slučaju manjega broja učenika cijena uvećava po učeniku!)
  • povratna trajektna (dječja) karta: Supetar – Split – Supetar 28,00 kn (učenici s otočkom iskaznicom ostvaruju pravo na povlašteni prijevoz)
  • stručno vođenje: 17.00 kn / izračun na ukupan broj od 18 učenika (cijena stručnoga vođenja je 300,00 kn, u slučaju manjega broja učenika cijena se povećava)
  • troškovi autobusnoga prijevoza Split / stanica HNK / – Starine – Split / stanica HNK / : 22.00 kn
  • troškovi marende za učenika (prijedlog pizza i piće)
  • osigurana besplatna ulaznica u Arheološki muzej i Salonu

Pripremio:                                                                                                          Odobrila:

Jadran Bašić, prof.                                                           Simona Fabijanović, prof.

učitelj katoličkoga vjeronauka                                                    ravnateljica Škole

_______________________                                                            _____________________