« Kolovoz 2019 »

Humanitarni turnir u balotama
Autor: Ivana Blagaić, 15. 6. 2018.

Humanitarni turnir u balotama

U sklopu 180.godina školstva u Postirima povodom Nazorovih dana i u sklopu projekta Školski volonter u kojem je naša škola uključena od ove školske godine,, u popodnevnim satima u petak 25.svibnja je na zjogu ispod Pastoralnog centra i župne crkve Ivana Krstitelja organiziran humanitarni turnir u balotama.

Na samom početku ugodnog druženja, učenici-volonteri su ukratko predstavili projekt i sve aktivnosti u kojima smo ove šk.godine, uključujući i ovu do sada sudjelovali.

Vrijedne ruke naše postirske dice i njihovih roditelja su pripremili kolače koje smo prodavali tijekom cijelog turnira.

Novčani prihodi su se prikupljali za udrugu ''Brački pupoljci''-Udruga roditelja djece s teškoćama u razvoju iz Splitske koji su činili jedan od naših natjecateljskih timova. Njima su se pridružili i članovi udruge Berekini iz Postira koji su za njih i zaigrali.

Njihovi protivnici u prvom krugu su bili predstavnici učitelja naše škole. Na drugom zjogu su se za prolazak u finale borili izabrani učenici naše škole i neki od predstavnika Vijeća roditelja.

U uzavreloj atmosferi i sportskom duhu koji su pokazali,nakon druge igre u finalu su se borili ''Berekini'' i roditelji i na kraju su pobjedu izvojevali ''Berekini''.

Svim sudionicima su podijeljene pri završetku turnira zahvalnice za sudjelovanje.

Još jednom se zahvaljujemo svima na sudjelovanju!!!

Voditeljice školskog projekta ''Školski volonteri'' Ivana i Deni