« Travanj 2024 »

Ukupno: 192446

Glagolska utakmica
Autor: Administrator , 20. 6. 2018.

Glagolska utakmica

U Gramatičkom Gradu, u Glagolskoj areni održava se važna nogometna utakmica, finale Konjugacijskog Kupa.

Ja sam vaš komentator Prezent i upravo vam prenosim ovu utakmicu.

Oglasila se zviždaljka sudca Imperativa. Čini se da prvi tim već pokušava izvesti akciju. Glagolski pridjev prošli koji je izdriblavši protivničke igrače dodao loptu uvijek spremnom napadaču Imperfektu, koji bijaše najbolji strijelac na svijetu. Imperfekt trči prema golu, a Futur Drugi, golman drugoga tima, govori: “Budem ja to obranio!“ No, lopta leti prema mreži, Futur Drugi širi ruke i ... Gooooooll!!!! Imperfekt zabija gol u tridesetoj minuti. Prvi tim vodi jedan nula. Trener Kondicional skače na noge jer on bi najradije skočio na nebo od sreće. Sudac Imperativ uzima loptu u ruke i viče: “Dosta! Kraj poluvremena!“ Igrači umorni padaju na klupe. Njihovi im treneri drže govor. Kondicional Drugi, trener drugog tima se ljuti: „Bili bismo u mnogo boljoj situaciji da nismo primili onaj gol.“ Oglašava se zviždaljka. “Igraj“, viče Imperativ. Akuzativ, najbolji napadač drugog tima kreće u napad. Izdribla Perfekta koji je ostao ležati u travi. Aorist i Futur Drugi nalaze se jedan pred drugim. Futur Prvi se priprema na Aoristov udarac. „Obranit ću ovo“ – misli u sebi. Napadač svom silom udari loptu, no Futur skače i odbija je izvan terena. Publika skače na noge. Čini se da trener Kondicional Prvi priča sa sudcem. Perfekt je ozlijedio nogu te je uz pomoć sudca Imperativa odšepao s terena. Trener pokazuje prema klupi: „Ti ulaziš“. Bio je to mladi Glagolski Pridjev Trpni. Bio je spretan, poletan i pun energije. Šezdeset i peta je minuta. Imperfekt, najbolji vezni igrač drugog tima, trči prema golu. Prilazi mu Glagolski Prilog Sadašnji i trčeći mu spretno uzme loptu. Doda je Aoristu koji izbjegne zaleđe i spretno je primi. Potrči i udari loptu. Lopta se kotrlja po podu i prolazi Futuru Prvome kroz noge. Publika viče, skače i kliče! Jedan jedan u osamdeset i petoj minuti. No, čini se da se prvom timu ukazuje prilika za povratak u igru. Glagolski Prilog Prošli se uklizavši Pluskvamperfektu u noge uzme loptu na što je on bio pojurio za njim. Do kraja utakmice su dvije minute. Glagolski Prilog Prošli se približava golu dok mu je za leđima još uvijek Pluskvamperfekt. Pokušava pronaći igrače. Ukazuje se mladi Glagolski Pridjev Trpni, probije se kroz obranu na što mu Glagolski Prilog Prošli doda loptu. Ovaj je primi i udari najjače što može. Golman je nemoćan!Lopta trese rašlje!!!publika poluđuje!!! Pobjedaaaaaa!!!

Trener Kondicional Prvi je bio slavio. Primio je trofej od sudca Imperativa. Finale  Konjugacijskog Kupa je odigrano! Laku noć!

Bepo Juričko