« Srpanj 2019 »

Završen Nacionalni projekt poticanja čitanja "Čitamo mi, u obitelji svi"
Autor: DANIJELA RADIĆ, 15. 6. 2018.

Završen Nacionalni projekt poticanja čitanja  "Čitamo mi, u obitelji svi", u kojem je naša škola sudjelovala po sedmi put

Nakon nekoliko mjeseci čitanja i razmjena dojmova još jedna generacija čitača završila je projekt "Čitamo mi, u obitelji svi". Knjige iz ruksaka su pronašle svoj novi dom na policama školske knjižnice te su spremne za daljnju posudbu.

U projektu je sudjelovalo devetnaest učenika 3. razreda. Iz škole na put po Postirima i Splitskoj, krenula je crna naprtnjača, prepuna zanimljivih knjiga za naše učenike, njihove roditelje i cijele obitelji.

Sadržaj naprtnjače iz projekta „Čitamo mi u obitelji svi“ za  2017./2018. godinu:

1. Zbirke priča za djecu: Zoran Pongrašić - „Tko se to tamo gura“
  2. Stripovi i grafički romani: Jeff Kinney - „ Gregov dnevnik 4: ljetna žega“
  3. Knjige za odrasle: Sanja Pilić – „Sabrane pjesme“
  4. Slikovnica: Erwin Moser – „Fantastične priče za laku noć“
  5. Mali istraživači: popularno-znanstvene knjige za obitelj: Anne S.B. - „Vozila, strojevi i druga prijevozna sredstva“
  6. Odgoj djece i mladih - priručnik za odgoj djece, za odgajatelje, roditelje i učitelje: Milijana Kovačević: „Iz prakse školskog psihologa Neću kod Milijane“

Provedbom projekta htjelo se ukazati na važnost čitanja za školski uspjeh, savladavanja tehnike čitanja, stvaranja navike čitanja te se poticalo zajedničko druženje i kvalitetno provođenje slobodnog vremena.

Petkom su učenici nosili kući ruksak s osam knjiga različite tematike kako bi se u zajedničko čitanje mogla uključiti cijela obitelj. Svoje dojmove zajedničkog čitanja bilježili su u Bilježnicu dojmova, riječima i slikom. Srijedom su učenici vraćali ruksak u školu, gdje su na nastavi hrvatskog jezika iznosili svoje doživljaje prijateljima iz razreda, učiteljici i knjižničarki. Najljepši dojam zajedničkog čitanja izabrat će knjižničarka s učiteljicom, a sudjelovat će u izboru najljepših dojmova iz cijele Hrvatske. Reakcije učenika i roditelja na projekt su vrlo pozitivne.  Roditelji su se izjasnili da će nastaviti čitati sa svojom djecom i podupirati ovakve projekte.

Ugodan nastavak druženja uz knjigu i tokom ovog ljeta, lijepih dojmova koje ćete podijeliti s nama i puno radosti, žele vam:

učiteljica 3.razreda Danijela Radić

knjižničarka Marijana Kličinović