« Travanj 2024 »

Ukupno: 192519

Vjeronauk - biskupijsko natjecanje 2019.
Autor: Administrator , 5. 3. 2019.

UČENICI SUDJELOVALI NA BISKUPIJSKOM NATJECANJU IZ VJERONAUKA

Učenici na biskupijskomu natjecanju osvojili drugo mjesto poslije prvoplasirane ekipe učenika iz Osnovne škole Supetar koji su izborili nastup na državno natjecanje. Na temu "Svjedoci Radosne vijesti u hrvatskom narodu" natjecanje održano 4. ožujka u Osnovnoj školi Kraljice Jelene u Solinu.

Više na OPŠIRNIJE

Učenici 7. razreda naše škole, i to Maja Buljević, Bepo Juričko, Lana Kusanović, Antonia Kuščić i Vid Rahan, sudjelovali su biskupijskomu natjecanju iz vjeronauka koje je na temu "Svjedoci Radosne vijesti u hrvatskom narodu" održano u ponedjeljak 4. ožujka u Osnovnoj školi Kraljice Jelene u Solinu. Učenike je pripremao vjeroučitelj Jadran Bašić.

Učenici su na biskupijskomu natjecanju osvojili drugo mjesto poslije prvoplasirane ekipe učenika iz Osnovne škole Supetar koji su izborili nastup na državno natjecanje.

Učenici naše škole na školskome natjecanju polučili su najbolji uspjeh, pa su puni poticaji i želje sudjelovali na biskupijskome natjecanju. I na tom su natjecanju učenici ostvarili najbolji uspjeh na testu, ali na drugoj i trećoj razini natjecanja nisu ostvarili maksimalni broj bodova zbog čega su završili kao drugoplasirani. Osim pisanoga testa učenici su sudjelovali u tomboli i natjecanju Tko želi biti Isusov milijunak. Pobjednici biskupijskoga natjecanja osvojili su 49 bodova, a drugoplasirani 45,25 bodova.

Učenike i njihove mentore u uvodnomu programu pozdravio je splitsko-makarski nadbiskup i metropolit mons. dr. Marin Barišić, župnik župe Gospe od Otoka don Ranko Vidović, župan splitsko-dalmatinske županije Blaženko Boban i gradonačelnik Solina Dalibor Ninčević. Pobjednicima i ostalim sudionicima te njihovim vjeroučiteljima mentorima uručena su priznanja i pohvalnice za sudjelovanje uz prigodni dar Katehetskoga ureda Hvarske biskupije i škole domaćina. Nagrade i priznanja uručio je član Povjerenstva za provedbu natjecanja vjeroučitelj Tomislav Budić. Ovogodišnji pobjednici vjeronaučne olimpijade na biskupijskoj razini sudjelovat će na državnome natjecanju koje će biti održano od 3. do 5. travnja.

JADRAN BAŠIĆ